Sınavı Kazanan Adaylar Neler Yapmalı? | TAMAD

Sınavı Kazanan Adaylar Neler Yapmalı?

Öncelikle sınavı başarı ile bitiren arkadaşlara şu anki heyecanlarını havada da devam ettirmeleri dileklerimizle hayırlı olsun diyoruz.


 

Evet sevgili arkadaşlar unutmamalısınız ki Lisans Belgeniz tarafınıza ulaşmadan hala telsiz kullanma taşımaya geçiş yapamazsınız, biraz daha sabır lütfen.


 

Şimdi yapmanız gerekenler ve detay bilgiler verelim.

 

Aşağıda verdiğimiz link üzerinden dilekçeyi indirip dolduruyorsunuz ve en azından Çarşamba gününe kadar bekliyorsunuz. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü personeli sizler için gerçekten üstün bir çaba ile sonuçları yetiştirdikleri gibi Vakıfbank üzerinden belge ödeme borclandirmalari girişlerini yapacak. Dilekçe sonrası Vakıfbank a giderek yine TC No üzerinden borçlandırma baktırarak memura derdinizi anlattıktan sonra alacağınız dekont ve 2 resim ile ister elden ister kargo ile bu evrakları kendilerine ulaştıracaksınız. Detaylara gelince….


 

Bu dilekçe altına Lisans Belgenizieelden teslim almak istiyorsanız NOT olarak bunu belirtiniz. En çok sorulan sorulardan biri olan çağrı işareti isteğiniz için ise…

Görevli personel bu konuda inanın elinden gelen yardımı yapar ancak site üzerinden sorgulamada istediğiniz işaret “Pasif” görünse dahi bazı durumlarda 10 yıl bekleme süresinde olan işaret olma durumu olabileceğini unutmayın. Arzu ettiğiniz çağrı isaretiniz kazandığınız belge sınıfına uygun kodlamaya sadık kaldığınız sürece tercihinizi muhakkak dikkate alacak bir personelin sizinle ilgilenecegine sonuna kadar inanarak bu not kısmına şu ibareyi ekleyebilirsiniz; ” Müsait durumda ise çağrı işaretinin tahsisinde mümkünse TAXXXX (X ler bölgeniz ve sonrası malum istediğiniz 3 haneli harfler olacak) şeklinde 3 dilekhhakkınızı kullanınız. Örnek;


 

“Müsait durumda ise çağrı işaretimin TA1IHE TA1HIE TA1IEH seçeneklerinden biri olması için gerekli işlemin yapılmasını arz ederim.”


 

Veee ardından unutmamanız gereken sakince beklemeniz gereken takribi 1 ay bekleme süreci. Tüm evraklar belli bir sayıya ulaşana dek birikip Ankara yolculuğu yapacak ve malumunuz Adli Sicil Kayıt incelemeleri yapılacak. Hatırlayalım ki sınavı kazanmış olsa dahi herhangi bir Adli Sicil Kaydı engeli olanlar bu belgeyi maalesef alamazlar. Bu sicil kayıtları kararı doğal olarak inceleme sonrası ortaya çıkmaktadır. Takribi 1 ay süre sonunda dağıtım başlama haberi gelir gelmez bu da sizlere iletilecektir. Bizler de bu zamanı duyurmak için sabırsız davranmamaniz konusunda ricada bulunuyoruz.

 

Bu zaman diliminde cihaz araştırması yapmaya yeterince zaman bulacaksınız. Şimdiden tekrar belirtmekte fayda var; Amatör Telsiz el cihazı ile sınırlı kalır! Bu hobiden gerçek tat almak için olması gerekli asgari cihaz temininin bir gereklilik olduğunu unutmayalım. El cihazı ilk tercihiniz olma ihtimali yüksek olmakla beraber, bir el cihazı sadece olmazsa olmaz fakat yeterli bir donanım olamayacak bir unsurdur prensibini bilmenizde fayda olacak önemli bir hatırlatma olarak kayıtlarınıza geçin lütfen. İşte dilekçe linkiniz ve tebriklerimizi yineliyor havada görüşmek üzere aramıza hoş geldiniz diyoruz. Bizlerin diliyle selamlar diyelim o zaman 🙂 73!

Dilekçe linki;

Dilekçe örneği için buraya tıklayınız!

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  • muzaffer
    14 Aralık 2018

    Adli sicil kaydim var. Fakat yonetmelikte belirtilen suclari kapsamamaktadir. Belge alamazmiyim.

  • Kemal Kula
    23 Aralık 2018

    Normal şartlarda alabilmeniz gerekir, fakat kesin bilgiyi Kıyı Emniyeti Genelmüdürlüğünde Telsiz İşletme Müdürlüğünden alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın