Doğal Afet ve Kriz Haberleşme Desteği İşbirliği Protokolü İmzalandı! | TAMAD
 • Slayt
 • Doğal Afet ve Kriz Haberleşme Desteği İşbirliği Protokolü İmzalandı!

  Tüm Telsiz Amatörleri Derneği (TAMAD) olarak, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile bir süredir altyapı çalışmasını oluşturduğumuz, Doğal Afet ve Kriz anlarında destekleyici alternatif haberleşme desteği projemiz kapsamında ilçe merkezleri ve diğer yapılar ile kesintisiz haberleşme sağlanabilmesi adına 3 Ekim 2016 tarihi itibariyle işbirliği protokolü taraflarca imza altına alınmıştır. Hayırlara vesile olması dileklerimizle.


  Haber linki ve metni aşağıdadır.

  http://istanbul.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/71311/il-mudurlugumuz-ile-tamad-arasinda-is-birligi-protokolu-imzalandi.aspx


  İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Tüm Telsiz Amatörleri Derneği (TAMAD) arasında doğal afet ve kriz olaylarında telsiz kullanan kurumlara destek vermek ve kesintisiz iletişimi gerçekleştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

   

  Proje kapsamında İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından echolink, kısa dalga frekansları ve mevcut röle sistemi üzerinden İstanbul’dan tüm Türkiye ve Dünya ile kesintisiz iletişim sağlanabilecek.

   

  Yine bu proje ile birlikte İl Müdürlüğümüz, daha önce uygulamaya geçirdiği Telsiz Sistemini 32 İlçe Müdürlüğümüz ile birlikte AFAD ve UMKE ile de entegre ederek kriz anında kesintisiz haberleşme sistemini de tamamlamış oldu.

   

  Doğal afet veya olağanüstü durumlarda kesintisiz iletişimin önemine vurgu yapan İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç da projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, ‘’Kriz durumlarında hızlı ve kesintisiz haberleşme ile doğru ve anlık reaksiyon gösterebilmek oldukça önemlidir. Globalleşen Dünya’da bilgi teknolojilerinin önemi yadsınamaz bir gerçek olup, yaptığımız çalışmalarla bilgi teknolojilerinde her geçen gün meydana gelen değişime uyum sağlama gayreti içerisinde olmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda yaptığımız protokolle entegrasyonunu tamamladığımız bu sistemin ülkemize, istanbulumuza ve kurumumuza bir kez daha hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ dedi.

   

  Sistem İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ana binasındaki Bilgi İşlem ve Haberleşme Birimi’nden yönetiliyor. A Sınıfı Telsiz Birim Operatörü Cem Yeşilova (TA2İCM) tarafından çevrimleri yapılan ve test aşaması biten sistem, bugün itibariyle kullanıma hazır hale getirildi.

  Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • melih
   7 Mayıs 2017

   ciddi anlamda güzel bit proje yapan ve sürdürülebilirlik anlamanında yönetenlere teşekkürler

  Bir Yorum Yazın