30 Ağustos Zaferi’ni Telsizlerle Tüm Dünyaya Duyurduk… | TAMAD
 • Slayt
 • 30 Ağustos Zaferi’ni Telsizlerle Tüm Dünyaya Duyurduk…

   

  Tüm Telsiz Amatörleri Derneği (TAMAD), Büyükçekmece Belediyesi’nin katkılarıyla, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Tüm Dünya’ya Duyurdu.

  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümünde güzel ve faal bir kutlama ile sesimizi duyurduk, telsizlerle dünyaya büyük zaferi 8-9 dilde anlattı. Etkinlikte dünyanın dört bir yanından çağrıya yanıt veren yüzlerce kişiye destansı mücadelenin önemini anlatan mesajlar gönderildi.

  Başkanımız Fatih İncimek ve dernek üyesi olan ve başka şehirlerden katılan telsiz kullanıcılarının dünyanın farklı bölgelerinde telsiz kullanıcılarına HF (Uzun Dalga) telsizlerle ve Mors haberleşmesi aracılığıyla anlattıkları 30 Ağustos Zaferi gün boyu sürdü. Büyükçekmece Kültürpark’tan gerçekleştirilen telsiz yayınına, dünyanın pek çok ülkesinden telsiz kullanıcıları ilgi ve merak gösterdi.

  30 Ağustos Zafer Bayramı’nı farklı bir etkinlikle kutlamak istediklerini belirten Dernek Üyesimiz İbrahim Gürsoy, “Radyo amatörlerin kesintisiz iletişimle ilgili teknolojinin geliştirilmesi, bununla ilgili eğitimlerin verilmesi, STK, belediye ve kurumlarla iş birliği içinde olası afetlerde de onlara destek olmak için kesintisiz haberleşmeyi sağlamaya çalışıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’yla ilgili de bugün tüm dünya ile iletişime geçiyoruz. Onları bugünden haberdar edip, tarihimizi anlatıyoruz. Antenlerimizi kendimiz yaparız. Oturup sıfırdan telsiz yapıyoruz, gençlerle bilgilerimizi paylaşıyoruz. Birinin imal ettiğini kullanan değil, biz üreten olacağız. Gelecek nesillerimizde bunları yapacak zihin yapısına sahip olsun istiyoruz, bunun için çabalıyoruz”dedi.

  Haberin Video Linki için Tıklayınız

   

  Bir Yorum Yazın