• Slayt
 • 2018/1 Amatör Telsiz Sınavı Kayıtları Başladı

  2018/1.Dönem Amatör Telsiz Sınavı kayıtları Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü tarafından açıldı. Aşağıda verdiğimiz link e tıklayarak sınav giriş kaydınızı yapabilirsiniz.

  2018 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavının birincisi 11 Şubat 2018 Pazar günü Saat 14:00’da yapılacaktır. Amatör Telsizcilik Sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemeleri 26 Ocak 2018 günü mesai bitiminde sona erecektir.

  Sonrasında yapmanız gereken, kayıtta verdiğiniz GSM numaranıza gelen mesajdan takribi 1 gün sonra herhangi bir Vakıfbank Şubesi’ne gitmek ve oradaki memur arkadaşa ”Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Amatör Telsiz Sınavı için TC numaramda borçlandırma olması gerek!” cümlesini kurmak. Memur arkadaşlar yılda 2 kez yeterince bilgi sahibi olmadan bu işlemi yaptıkları için bunu anlatabilmek biraz zahmet gerektirmektedir lütfen anlayışlı olmaya çalışın.

  Bu işlemi yaptıktan sonra ancak GSM numaranıza ”Sınav Başvurunuz Kabul Edilmiştir” mesajı gelecektir.

  Her dönem bu işlemi yapmadığı için hala kabul mesajı gelmedi diyerek son ödeme günü geçip giriş hakkını kaybeden adaylar olmaktadır, aman DİKKAT!

  Sonrasında sınav gününe kadar Sınav Hazırlık Eğitimi Anlatımı veren bizler gibi yapıları tercih edebilir veya sadece internet ortamında ve Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü web sitesinde de bulabileceğiniz Amatör Telsiz Sınavı Soru Bankası’nı indirerek anlamlarını bilmediğiniz bir çok soruya karşı sadece şıkları ezberleyerek bu sınava anlamadan hazırlanabilirsiniz, tercih sizlerin. Amatör Telsiz Operatörü olarak hayatınızda telsiz haberleşmesine ne denli ehemmiyet göstereceğiniz ve size hayatınızda ne kadar harika bir hobi olarak yaşam desteği şansı verecek bir uğraşı olarak baktığınız tamamen bu eğiliminizle orantılıdır.

  Hepinize ve bu bilinçte olanlara şimdiden başarılar diliyoruz.

  Eğitimlerimiz ile ilgili takvim yakında yine sitemiz ve Facebook Tamad / www.tamad.org.tr grubumuzda duyurulacaktır.

  Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  • Cem
   15 Mart 2018

   2018 2. Sinavin tarihini nereden ogrenebilirim kiyi emniyetinin sitesinde yok saygilar

  • Kemal Kula
   15 Mart 2018

   Merhaba Cem Bey, sınav tarihi belirlendiği zaman Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü sitesinde duyurular kısmında ve bizim gibi Amatör Telsiz Derneklerinin sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında duyurulmaktadır.

  Bir Yorum Yazın